Vedoucí a Instruktoři

Vedoucí

Veronika Balášová

Na koni jezdím asi od 9ti let, a už jako malá holčička jsem toužila po vlastní stáji. Mně se mé přání, díky mému muži vyplnilo. Ale bez bandy těch super lidiček, kteří tu semnou válčí už pár let, by jsme tábory a další akce, pořádat nemohli. Mimo ježdění na koni a výuky je mé velké hobby chov hospodářských zvířat. Asi největší láskou jsou kozy. Baví mě zpracování mléka v podobě sýrů a spoustu jiných výrobků s chovem spojených... Práce s dětmi je náplň mého každého dne a budu moc ráda, když se k nám na farmu budou rády vracet ať už na tábory, či na jízdárnu.

Vedoucí

Jan Baláš

Seznámil jsem se se svou ženou díky úpravě kopyt na boso a společné lásce ke koním ale i celkově ke zvířatům. Postupně jsme spolu začali budovat nejen rodinu ale i farmu a společné bydlení. Realizujeme si postupně své sny a přání. Jsou ovšem projekty které sám nezmůžu, ale s pomocí kolektivu a přátel se to vždy povede. A odměnou mi je vyjížďka s přáteli na koních a společná grilovačka. I když se táborů aktivně neúčastním, rád s dětmi posedím u táborového ohně.

 

 

Instruktor

Nikola Simonová

Ahoj, jmenuji se Nikča. Už od malička miluji koně a zvířata všeho druhu, v osmi letech mi rodiče splnili sen a domluvili pro mě jezdecké hodiny. Mám za sebou několik závodů a nespočet hodin v sedle. Všechny mé zkušenosti, a že jich není málo, moc ráda předám dál.
Těším se na společně užitý tábor, Nikča

Instruktor

Tereza Čadová

Ahoj, jmenuji se Terka. Celý můj dosavadní život jsem se věnovala zvířatům a prací s nimi. Nyní se aktivně věnuji sportovní kynologii a práci s dalšími zvířaty. Za roky strávené jízdou a prací s koňmi jsem získala spoustu zkušeností, které ráda předávám dál.

Instruktor

Kateřina Škorvánková

Ahoj, mé jméno je Kačka. K jízdě na koni jsem se dostala před 2 lety a stále v ní aktivně pokračuji. Práce s dětmi mě baví, mimo letní tábory v zimních měsících vyučuji sjezdové lyžování. Těším se na společně strávené chvíle na příměstském táboře! 

Instruktor

Michaela Stejskalová

Ahoj, mé jméno je Míša. Jsem studentkou vysoké školy Báňské se zaměřením na bezpečnostní inženýrství. Již šest let dělám instruktorku na příměstských táborech a zároveň jsem i skautská vedoucí. Mám dlouho letou zkušenost s vedením dětí a mládeže. Úspěšně jsem absolvovala zdravotnický kurz a ve svém volném čase vyučuji tanec v taneční škole Letohrad a dělám hasičský sport.

Instruktor

Berenika Masarovičová

Jmenuji se Berenika a už od malička patří koně mezi moje nejoblíbenější zvířata. Od sedmi let jezdím pravidelně na tábory s koňmi. Ve Stáji Údolí pod Modřínem jezdím na koních dva roky. Absolvovala jsem tu tři tábory. Zkušenosti s dětmi mám ze skautu a z kroužku Malý farmář, kde pomáhám. Na práci instruktorky se moc těším a věřím, že společně zažijeme na táboře spoustu radosti.

Instruktor

Natálie Vacková

Ahoj, já jsem Natka. Věnuji se skautu už 8 let a studuji zahradnickou školu v Litomyšli. Moc se na Vás těším.

Naši koně

 

 

Dantes

Velitelem a také prvním členem našeho stáda je Dantes🐴. Je to valach Quater horse x Slezský norik, narozen 15.3. 2008. K jeho nynější majitelce se dostal ve 3 letech, začala s ním jezdit western, který ho ale moc nebavil, takže přešli na drezuru. Aktuálně jezdí už jenom v anglii. Je to všestranný kůň, miluje skákání a práci na jízdárně. Je to kůň učitel, sveze jak ty nejmenší tak i dospělé, ale v terénu to umí pěkně rozpálit. Bohužel je slepý na jedno oko, ale to ho v jeho práci vůbec neomezuje. Spolu s dalšími dvěma koňmi to byl první krok ke vzniku stáje tak jak jí známe teď.

 

 

 

Darča

Druhým vůdčím elementem v našem stádě, je kobyla jménem Dirkje (pro nás Darča), narozena 18.7. 2009 🖤🐎. Čistokrevný Fríský kůň dovezený z holandského chovu do ČR k prodeji. Její budoucí majitel si ji pořídil neobsedlou, takže si ji od začátku tvořil k obrazu svému. Jezdili spolu pouze rekreačně, toulky přírodou kde budovali svůj vztah a poznávali jeden druhého. Mají spolu odjetých i pár Hubertů. U nás je po dvou hříbátech, Tristan (prodaný), Loreta (zůstala s námi). Je velmi mírná a klidná, mezi dětmi velmi oblíbená, nikam se nežene.
Společně s Dantesem a další poničkou vznikla naše stáj❤.

 

 

Loreta

 

Naším nejmladším členem stáda je Loreta plemene Warlander tudíž Fríský kůň x P.R.E.🐎🖤. Narodila se Darče 28.4.2017 u nás ve stáji. Od malička je to pěkná raketa, tudíž se obsedala jinde než u nás😂. Občas má svoji hlavu, ale jinak je velice šikovná. Miluje práci na jízdárně, ale stále se všechno ještě učí. Snažíme se jí učit od každého kousek, jak drezuru tak i skoky, ale myslíme že se nejvíc našla v drezuře. Má toho ještě hodně před sebou, proto doufáme že ji naučíme všechno co se jí bude do budoucna hodit. Snažíme se na ní nespěchat a pracovat s ní přirozeně.

 

 

 

Sojmon

Dalším členem našeho stádečka je Sojmon, valach plemene Hafling, narozen 16.3. 1999🐎💛.
Jako mladý byl plemenným hřebcem.
K nám se dostal před pár lety, pro zlepšení kondice a na spokojený důchod. Stranou však nestojí, na svůj věk je velmi aktivní a pořád si umí zařádit, chodí na pravidelné vyjížďky a tréninky na jízdárně. Je to pan učitel, sveze i ty nejmladší a umí podržet.
Je to všestranný koník, najde se jak v drezurní práci tak i skokové a dříve byl perfektní parťák na čundry.

 

 

 

Lamba

Lamba, jedna ze členek dámského osazenstva našeho stáda🐎🤎. Čistokrevná huculka, narozena 12.8. 2016
Původem z Polska, byla koupena v hrozném stavu(druhá fotka - jak vypadala když k nám přijela). Začali jsme ji pomalu dávat do kupy a pracovat s ní. Zanedlouho se obsedla a začala chodit jako profík. Jak už je u huculů zvykem, je pěkně tvrdohlavá. Když si postaví hlavu, málo kdo s ní pohne. Jezdce si vždy poctivě prověří a když se jí někdo nelíbí, dává to jasně najevo. Avšak i když se to nezdá, je pěkná tryskomyš a v terénu to umí pěkně rozbalit.
Ale jinak je to hrozný mazel a komunikativní koníček.

 

 

 

Amálka

 

Naší nejmenší členkou stáda je poník typu Shetland - Amálka🐴❤, narodila se 10. května 2012. Nejdříve byla pořízena jako společnice k Darče, kterou už jsme vám představovali. Nejdříve se zatahala, následně se obsedla a s její jezdkyní odjela pár závodů. Nyní nám pomáhá učit ty nejmenší děti. Miluje vyjížďky do terénu a skákání. Je velmi hodná ale někdy taky umí pořádně zlobit.

 

 

 

Tangan 

Dalším členem našeho pony stáda je Tangan, ale u nás se mu neřekne jinak než Tuty. Je to kříženec Welsh pony x Shetland, narozen 14. 4. 2013. K nám se dostal s pověstí jako kousavý, agresivní poník ke kterému se nemohlo ani do výběhu, ale opak byl pravdou, sice potřebuje pevnou ruku, ale děti miluje. Jezdí ho ve většině času zkušenější malé děti, protože občas umí být opravdu tvrdohlavý.

 

 

Remény

A posledním členem našeho stáda je Remény (Remi), sice nepatří nám, ale z velké části ji využíváme na výuku dětí. Je to klisna chladnokrevného typu, stará 10 let. Všechny jezdce si pořádně vyzkouší, ale poté je z ní skvělý parťák. Miluje vyjížďky do přírody, ale na práci na jízdárně musíme ještě zapracovat.

 

Naše zvířata

 

 

KOZY

Ariana, Tadeáš, Laura a Agáta

 

 

 

 

VIETNAMSKÁ PRASNICE

Žanetka

 

 

 

Kočky

Laura, Mika a Micka

 

 

Psi

Aron a Lili

 

 

 

Kachny, husy slepičky

 

Vzpomínáme ...

 

 

 

Frodeno

K naší stáji neodmyslitelně patří i valach jménem Frodeno, pro nás však jen Fuf. Bývalý dostihák plemene A1/1 (Anglický plnokrevník). Narozen 15. 4. 2008  - Banyumanik(IRE) - Fancy(GER)(Platiny(GER)). 2 starty a 1 vítězství se ziskem 88 000 Kč. K nám přijel 7. 4. 2019. Miloval toulky přírodou a práci všeho druhu. Byl to parťák do nepohody, miloval děti a jejich péči a rozmazlování si velice užíval💗.

I když to byl neuvěřitelný bojovník, štěstěna mu nepřála a 21. 11. 2020 ve svých 14 letech odešel na nebeské pastviny😔.

 

Jízdárna album