Naše stáj pořádá letní tábory, které budou probíhat téměř celé letní prázdniny. První 2 a poslední 2 turnusy, budou probíhat formou příměstských táborů a jsou ideální pro děti, které jsou nižšího věku, nebo mají problém z cizím prostředím a odloučením na delší dobu.

Na našem táboře se děti naučí nejenom základům jízdy na koních a ponících, ale také péči o ně. Budeme společně chodit na procházky v sedle i pěšky, vyzkoušíme si komunikovat s koněm a pracovat ze země, naučíme se něco o zápřahu a jízdy ve voze jako „forman“, základům jízdárenské práce, zdolávání různých překážek.

Děti ale také budou pečovat o různou drůbež, králíčky, kozy, prasátka. Letos jsme rozšířili chov koz, se kterými je veliká legrace. Pokud nám vyjde čas můžeme zkusit líhnutí drůbeže. Děti si vyzkouší i pečení kváskového chleba a zpracování mléka včetně dojení.

 

Rádi bychom děti vrátili do doby, kdy nebylo tolik vymožeností a přeci lidé byli šťastní a spokojení s tím, co mají. Aby na pár dní ochutnaly, jaké to je, umět si vážit darů přírody, rozumně je využívat a přitom s ní zůstat v harmonii.

Proto jsme tábor pojali minimalistickým způsobem. Budeme se snažit využívat maximálně věcí, které máme k dispozici na farmě a v okolní přírodě. Popovídáme si o bylinkách, vyzkoušíme si, co vše se z nich dá vyrobit, naučíme se je maximálně využít. Vyzkoušíme si, jak si i něco v přírodě uvařit.

Doprovodný program, dobu dešťů a nepříznivého počasí využijeme relaxací, tvořením, povídáním si o tom, co děti u nás zajímá. Můžeme si i na určitá témata pustit dokument či film. Budeme se učit pečovat o výstroj, něco si o ní povíme.  

U nás není prostor na nudu. Máme vyzkoušených i spoustu dešťových her, které děti baví, nebo si děti mohou připravit a dovézt vlastní z jiných táborů, či družiny, které je baví. Moc rádi se naučíme něco nového! Vše se snažíme vést v duchu farmaření a témat spojených s koňmi, přírodou.....a člověkem v ní. 

Výborné je si přivézt i hru (karty, menší deskovou atd), kterou mají děti rády.

Doporučené věkové rozmezí dětí je 6-15 let, ale rozhodnutí je na každém z Vás...

Jelikož chceme dětem dopřát opravdové zážitky , ​ZAKAZUJEME jakoukoliv elektroniku. ​

Ze zkušeností uvádíme tyto důvody: 

 • narušuje program tábora 
 • technika odvádí děti od her a komunikace s ostatními
 • myslíme si, že obrazovek v COVIDOVÉ DOBĚ si užili dost! 

 My i instruktorky telefony mít budeme a v případě potřeby nás můžete kontaktovat. Dětem to v naléhavých případech samozřejmě také umožníme.

Dále platí po dobu tábora z organizačních i hygienických důvodů ZÁKAZ NÁVŠTĚV! Z loňských zkušeností žádám všechny o dodržování! Opravdu to velice narušuje běh tábora. Pokud sem dětem něco potřebujete dovézt. Zavolejte nám a domluvíme čas, kdy jsou děti mimo tábor, nebo se domluvíme, kde si můžeme balíček předat!

Děti budou pod dohledem 2 instruktorek a vedoucí tábora.

Doporučuji všem rodičům zařídit dětem úrazové pojištění. I když na děti dohlížíme neustále, občas se ten vyvrknutý kotník, či pohmožděná ručka objeví a je lepší mít děti pojištěné. Nám se osvědčil velice pan Aleš Novák, který je schopen velice kvalitně a rychle, tuto službu poskytnout  Vám i Vašim ratolestem.
Kontakt: Aleš Novák, tel.: 730 572 114. V případě zájmu jej kontaktujte a odkažte se na naší stáj, nebo využijte jiného poradce pro tuto problematiku.

Cena tábora

 
Příměstský tábor 1. a 2. Turnus 3800 Kč (záloha 1600Kč)
Pobytový tábor 3., 4., 5. Turnus

5900 Kč (záloha 2600Kč)

 

Zbytek ceny tábora prosím poukažte na náš účet minimálně 7 dní předem. Pokud bude zaslaná přihláška bez zálohy, místo Vašemu dítěti nemůžeme rezervovat! V žádném případě nám nevozte prosím hotovost!

Dětský tábor s koňmi 2024

 

Příměstský tábor

Datum

Dostupnost

1. turnus
1. 7. - 5. 7.
9 volných míst
2. turnus
8. 7. - 12. 7.
10 volných míst

Pobytový tábor

 

Datum

Dostupnost

3. turnus
14. 7. - 20. 7.
13 volných míst
4. turnus
21. 7. - 27. 7.
6 volných míst
5. turnus
28. 7. - 3. 8.
9 volných míst

Přihláška online

Příjezd a odjezd

MOC VÁS PROSÍME, PŘIHLÁŠKY PŘIVEZTE S SEBOU A PŘEDEJETE NÁM JE PŘI PŘÍJEZDU V TÁBOŘE.

Na příměstský tábor je příjezd vždy v 7:00 ráno a odjezd z tábora v 17:00h.

Na pobytový tábor je příjezd vždy v neděli od 17ti do 18ti hodin a odjezd v sobotu od 9ti do 10ti hodin.

Velice prosíme rodiče, aby dodržovali časy, z organizačních důvodů, případné výjimky hlaste telefonicky  předem, nebo ráno při předání (v případě příměstských táborů)! Vloni se nám stávalo, že jezdily děti o něco dříve. chápeme, že se děti těší, ale opravdu Vás žádáme, aby jste časy dodržovali!

 

Strava

 

Pobytový tábor:

 • Nádobí máme vlastní, prosím, nevybavujte děti ešusy a žádnými příbory!!!
 • Snídaně, svačina- bude formou studené kuchyně 
 • Oběd – bude se do tábora dovážet hotový
 • Svačina, večeře - studená kuchyně, táborák
 • Pitný režim po celý den přizpůsobíme počasí: teplé nebo studené nápoje budou stále k dispozici.
 • Lahev na pití s sebou.

Vím, že mnoho dětí trápí různé potravinové alergie a proto je potřeba se na dietě domluvit předem a najít společné řešení.

V případě příměstských táborů se složení stravy:

 • svačina
 • oběd
 • odpolední svačina
 • pitný režim po celý den.
 • láhev na pití s sebou

 

Prosíme rodiče dětí, které mají alergii na potraviny, aby zavolali týden před nástupem dítěte na tábor, dopodrobna probereme jídelníček Vašeho dítěte a objednáme mu tu nejvodnější stravu. Nejlépe se ozvat v pondělí před nástupem. Na všem se domluvíme a vybereme to nejlepší!

 

Volný čas dětí

 

Platí přísný zákaz jakékoliv elektroniky, komunikační techniky a nevhodných hraček, předmětů (líčení a podobné věci, které do přírody nepatří). Malým a stýskacím dětem klidně přibalte plyšáčka, usínáčka,… ale na tábor našeho zaměření určitě nepatří hračky typu pistolky, nožíky, el.hry,… mobilní telefony, tablety, přehrávače hudby a podobně. Powerbanky vůbec nevozit-nebezpečí požáru!!!

Nedaleko tábora cca 200m, je krásné čisté koupaliště i s brouzdalištěm, kam určitě budeme chodit, neplavci si mimo plavek přibalí to, co používají doma (kruh, rukávky, opasky).

Naopak velice vhodné je přibalit karty jakéhokoliv tipu, blok, psací potřeby, dopisní papíry, korespondenční lístky, pohledy, známky, knihu, hru kterou děti někde hráli (třeba na jiném táboře ) a líbila se jim.

Dětem, kterým se hodně stýská si mohou na papírek napsat telefon na maminku, babičku, tatínka..., necháme je si  o poledním klidu zavolat domů.

 

Hygiena

V táboře je možnost se normálně vysprchovat teplou vodou. Wc je suché, oddělené holky, kluci. Na mytí a desinfekci rukou budeme vzhledem k situaci velice přísně dohlížet. Ranní hygiena bude probíhat klasicky, čištění zubů, mytí obličeje. Jiná hygienická opatření v případě potřeby zašlu všem rodičům do emailu, podle vývoje epidemiologické situace a nařízení vlády.

Ubytování

 

Děti budou ubytovány ve stanech s podsadou po 2. V případě, že by rádi byly 2 děti spolu prosím o označení na přihláškách obou dětí!

Stany dětí budou kombinovány se stany instruktorek, které na jejich klidný spánek budou dohlížet celou noc :D

I když se jedná o letní prázdniny, doporučuji vybavit děti teplým oblečením na spaní, dobrou karimatkou, dekami. Tábor se nachází na otevřeném prostoru v podhůří hor a teploty tu umí dost klesat i v létě. Doporučuji pozorovat předpověď počasí, nebo nám zavolat do tábora.

Povinná výbava

 

Tento rok vybavte prosím své ratolesti BÍLÝM TRIČKEM BEZ POTISKU (na výrobu táborového trička).

Oblečení, dle Vašeho uvážení - trička s krátkým i dlouhým rukávem, kraťasy, legíny, tepláky, spodní prádlo,  alespoň 2 teplejší mikiny, větrovku, či softshell bundu, pokrývka hlavy (kšiltovka, šátek, alespoň 1 nákrčník), sandály (nedoporučuji žabky, max. k vodě), tenisky, crocsy, čelovku nebo baterku, pláštěnku a holínky (tyto 2 věci jsou nutné!)

JEZDECKÉ VYBAVENÍ: bezpečnostní helma, stačí cyklistická (je povinná, helmy nelze z hygienických důvodů půjčovat) - žádám rodiče, aby dítěti zkontrolovali, zda jim helma padne. Opravdu by jsme neradi řešili stejné problémy jako vloni-mnoho dětí mělo helmy malé, nebo velké-uvědomte si, že v tomto případě Vaše dítě neochrání, ale naopak!!!

Bezpečnostní vesta (po tel. dohodě mohu některým dětem půjčit, ale nemám všechny velikosti) - bezpečnostní vesta je vesta chránící páteř, žebra a dutinu břišní - opravdu se nejedná o reflexní vestu!!! Vesta by měla dítěti padnout (nesmí být ani malá a ani velká - dítě v ní obkročmo sedí, nesmí přesahovat pod hýždě v sedu).

Kalhoty na ježdění - děti, které zatím nejezdí – stačí jim neklouzavé legíny, jinak rajtky (doporučuji nepořizovat na tábor nové, ale bazarové), boty na ježdění s hladkou podrážkou nad kotník, minichapsy, nebo postačí slabé podkolenky, slabé nebo jezdecké rukavice.

 

Na spaní je zapotřebí spacího pytle, karimatky, polštářku, deky pod sebe (vždy zhodnoťte dle předpovědi počasí). Deka lze popřípadě využít i k polednímu odpočinku, či k táboráku. Děti jsou večer opravdu unavené, raději jim přibalte teplou deku navíc, aby si kvalitně odpočnuly.

Věci na osobní hygienu, ručník, léky(odevzdat při příjezdu vedoucí - děti nesmí mít žádné léky u sebe), sluneční brýle, ruličku toaletního papíru, papírové kapesníky, opalovací krém, repelent. Prosím nevybavujte slečny líčidly, laky na nehty, odlakovači a podobnými zkrášlovadly. Dívky v dospívajícím období naopak poučte a vybavte hygienickými potřebami. Vše ostatní, jim denně lze dokoupit.

Ve stanech se nesmí nic stříkat, používat laky, aromatické věci(repelenty a deodoranty mimo stany!) - stany máme vypůjčené a ničí to impregnaci celty!

Nedoporučuji brát jídlo, sladkosti v menším množství, ve vyhřátém stanu budou za chvilku nepoživatelné, nebo vyvolají zažívací obtíže, takže zvažte prosím výběr!

Lahev na pití, batůžek na výlet (NE vak, kabelku, tašku, ledvinku ani igelitku), pokrývku hlavy, drobnou hotovost

Kartičku pojišťovny (postačí kopie obou stran) – předáte při příjezdu na tábor.

V době poledního klidu lze volat rodičům, opište jim telefonní čísla prosím na kartičku!

 

Program dne

 

Příměstský tábor

7:00 příjezd

8:00 příprava koní na ježdění, či jinou aktivitu

8:30 - 10:00 jezdecký program

10:00-10:30 úklid a péče o koně

10:30 svačina

11:00 úklid stájí, péče o zvířata na farmě

12:30 oběd

13:00-14:00 polední pauza

14:00-16:30 odpolední program (jezdecký, hry, procházka, koupaliště, …)

16:30-17:00 hygiena a svačina

17:00 odjezd

Program je orientační, farmářský tábor bude mít program maličko jiný a také nám plány může překazit počasí, takže budeme dělat něco jiného...

Žádám rodiče o dodržení času příjezdu, z důvodu narušení provozu jízdárny!!!

 

Pobytový tábor

7:00 Budíček

7:00-7:45 osobní hygiena a rozcvička či ranní běh

7:45-8:15 snídaně-u snídaně si každý den ráno řekneme co se bude dít a kdy, jelikož jsme venku program se může měnit dle počasí

8:15-10:00 dopolední program s koňmi (či jiný na farmě)

10:00-10:30 dopolední svačina

10:30-11:30 péče o statek (krmení všech zvířátek, kydání, péče o farmu a věci s tím spojené)

Oběd bude kolem 12.h a po něm následuje povinný polední klid cca 1h

15:00-17:00 Odpolední program- bude mimo středy vždy s koňskou tématikou, ve středu bychom si dali relax na koupališti :D  (dny se mohou lišit dle počasí)

17:00 svačina

17:30-19:00 odpolední program doplňující: angličtina, pohybové hry, tvoření všech možných zaměření.

19:00-večeře

19:30 – 21:00 volný čas pro hry, večerní procházku, popřípadě doděláme to, co jsme nestihli před večeří, nebo jen posezení u ohně

21:00-21:30 hygiena a večerka 22:00

Storno podmínky a poplatky

Zrušení přihlášky v době do 10 dnů před začátkem turnusu: 1500 Kč

Zrušení přihlášky v době od 10 do 3 dnů před začátkem turnusu: 2500Kč

Zrušení přihlášky v době od 3 do 0 dnů před začátkem turnusu: 100 % ceny tábora

Zrušení přihlášky kvůli nemoci: 1.500 Kč (musí být ohlášeno 4 dny před nástupem, nutný doklad o nemoci)

Odvoz dítěte z tábora na vlastní žádost: nevzniká nárok na kompenzaci

V případě náhradníka z Vaší strany: 0 Kč

 

 

Způsob vrácení plateb za tábor

Všechny žádosti o vrácení peněz podejte laskavě písemně nebo emailem. Veškeré storno platby a vratky vyřizujeme po skončení letních táborů s tím, že vratnou částku poukážeme na účet objednatele nejpozději do 30. 9. daného roku.